Dygestoria laboratoryjne

Dygestoria laboratoryjne

Dygestorium to specjalistyczne urządzenie laboratoryjne wyposażone w wentylowaną komorę. Dzięki ciągłej wentylacji, laborant nie jest narażony na szkodliwe działanie substancji  biorących udział w reakcjach chemicznych. Komora wentylacyjna zamykana jest przy użyciu przezroczystego tworzywa, dodatkowo chroniącego przed gwałtownymi reakcjami chemicznymi. Oferowane przez Polon Labor dygestoria chemiczne budowane są zgodnie z projektem inżynierskim opartym na normie europejskiej PN-EN 14175.

Nasze produkty wyróżniają się wysoką jakością wykonania, dbałością o szczegóły oraz odpornością na niekorzystne warunki, dzięki wykorzystaniu blachy kwasoodpornej. Klientom oferujemy różne rodzaje dygestoriów, dobieranych w zależności od rodzaju prowadzonych badań i stosowanych środków chemicznych. Ze względu na budowę, wyróżniamy dwa typy dygestoriów: metalowe i ceramiczne na podłożu drewnopochodnym.

Charakterystyka techniczna:

  • Standardowe szerokości 1200 mm i 1500 mm (opcjonalnie 900 mm lub 1800 mm)
  • Konstrukcja metalowa malowana farbami proszkowo-epoksydowymi
  • Blat z podniesionym obrzeżem
  • Średnica wentylacji Fi 200

Każde dygestorium laboratoryjne standardowo wyposażone jest w zlewik ceramiczny, dwa zawory i wylewki wody, dwa gniazda elektryczne oraz oświetlenie. Wymagana ilość powietrza odciąganego z komory manipulacyjnej zależna jest od rozmiaru dygestorium. Dla dygestorium  o szerokości 1200 mm zapotrzebowanie wynosi 530m3/h, a dla wymiaru 1500 mm potrzeba 730m3/h. W ramach wyposażenia dodatkowego, możemy wyposażyć dygestorium w przeszklone boki, system kontroli przepływu powietrza oraz kratownicę. Oferujemy Państwo możliwość doboru właściwego dygestorium do pozostałych mebli laboratoryjnych.

dyg1