Stanowiska do mycia

Stanowiska do mycia

Właściwy dobór odpowiednich materiałów, takich jak rodzaj blatu, typ szafek i baterii laboratoryjnych sprawia, że nasze stanowiska zlewozmywakowe charakteryzują się wysoką odpornością, co pozwala na ich stosowanie we wszystkich rodzajach laboratoriów. Stanowiska zostały stworzone do mycia naczyń, sprzętu laboratoryjnego oraz zlewania nieczystości. Każde stanowisko można wyposażyć w różnego typu armaturę laboratoryjną, ociekacze oraz oczomyjki. Ociekacze są bardzo przydatnym uzupełnieniem każdego stanowiska do mycia. Wykonane z wysokogatunkowego polipropylenu, służą do suszenia naczyń laboratoryjnych. Mocowane są do ściany za pomocą kołków rozporowych o f10 mm z wkrętem o łbie stożkowym.

Oferujemy stanowiska w pełni dopasowane do pozostałych mebli laboratoryjnych, wyposażone w jedno lub dwukomorowe zlewy laboratoryjne. Istnieje możliwość dopasowania wymiarów stołu do indywidualnych potrzeb laboratorium oraz modyfikacji jego komponentów. Zasadnicze wyposażenie stanowisk do mycia składa się z konstrukcji

metalowej, malowanej proszkowo farbami epoksydowymi. Szafka zlewozmywakowa może być wykonana z metalu bądź płyt dwustronnie laminowanych. Każde stanowisko możemy wyposażyć w armaturę laboratoryjną renomowanych producentów, takich jak Broen czy Toff. W zestawie znajduje się również blat wykonany z wybranego przez Państwa materiału oraz miski zlewowe.

Charakterystyka techniczna:

  • baterie zasilania w wodę ciepłą i zimną lub z mieszaczem oraz zawory pojedyncze z wylewką wody zimnej
  • wysokość płyty roboczej od posadzki 900mm
  • dopuszczalne ciśnienie robocze wody 0,4 MPa
  • dopuszczalne obciążenie płyty roboczej 4 kPa/m2
  • instalacja ściekowa powinna być wyprowadzona pod stołem (w środku jego szerokości) ø50
  • instalacja wody w budynku powinna być zakończona zaworem calowym 1/2″ pod stołem (w jego szerokości); zawór powinien być zakończony gwintem zewnętrznym calowym rurowym G1/2”

gf