Charakterystyka laboratoryjnych stołów wagowych

Charakterystyka laboratoryjnych stołów wagowych

Stoły wagowe to podstawowe urządzenie diagnostyczne, stanowiące istotny element wyposażenia wielu laboratoriów. Podnoszą one komfort pracy nie tylko z wagą, ale i innymi sprzętami znajdującymi się w pracowni, jak np. mikroskop.
 

Najważniejsze funkcje stołów wagowych

 
Stoły wagowe mają na celu izolowanie specjalistycznej aparatury od drgań tworzonych przez inne sprzęty czy elementy wykorzystywane w laboratorium. Jest to bardzo ważna funkcja, ponieważ ewentualne drgania mogłyby wpływać na dokładność pomiarów i ich odczyty. Zapewniają stabilną pracę wagom analitycznym, mikrowagom, mikroskopom, czy innym sprzętom, które są wrażliwe na nawet minimalne drgania. Stół wagowy stanowi doskonałą izolację dla takich wibracji, a więc zapewnia prawidłowe odczyty z urządzeń analitycznych. W ten sposób minimalizowane jest ryzyko wystąpienia ewentualnych błędów pomiarowych, które mogłyby mieć negatywne konsekwencje dla działań prowadzonych w laboratorium.

To tylko kilka z wielu powodów, dla których stoły wagowe stanowią pełnowartościowy mebel laboratoryjny. W naszej ofercie dostępne są stoły wagowe w następujących wymiarach:

  • szerokość 900 mm lub 1200 mm
  • głębokość 600 mm lub 750 mm
  • wysokość 750 mm lub 900 mm

Firma Polon Labor specjalizuje się w produkcji mebli laboratoryjnych oraz medycznych, jeśli więc chcesz mieć pewność, że wybrany stół wagowy będzie wyróżniać się wysoką jakością, niezawodnością i trwałością, zapraszamy do skorzystania z naszej oferty.
 

Czym się różni stół wagowy od standardowego stołu laboratoryjnego?

 
Stoły wagowe znacząco różnią się w swojej budowie od standardowych stołów laboratoryjnych. Są wyposażone w specjalną, ciężką płytę, która osadzona jest na wibroizolatorach, pełniącą funkcję zabezpieczenia przed przenoszeniem drgań i lekkich wstrząsów pochodzących z zewnątrz. Płyta najczęściej wykonana jest z granitu, chociaż możliwe jest zastosowanie innych materiałów o podobnych parametrach.

Stoły wagowe to urządzenia bardzo precyzyjne, ale jednocześnie wrażliwe. Do sprawnego działania wymagają zachowania odpowiednich warunków w pracowni. W tym przypadku (w przeciwieństwie do standardowych stołów laboratoryjnych) trzeba unikać dotykania, przesuwania czy narażania urządzenia na wpływ wibracji zewnętrznych.