Dygestoria laboratoryjne

Dygestoria laboratoryjne

Dygestoria laboratoryjne to komory wentylacyjne, których zadaniem jest umożliwienie wykonywania prac badawczych i analitycznych przy jednoczesnej ochronie laboranta przed szkodliwym działaniem wykorzystywanych substancji, biorących udział w procesach chemicznych. Dygestoria to specjalistyczne urządzenia laboratoryjne, które wykonujemy z wysokiej jakości, sprawdzonych materiałów, przy których produkcji wykorzystywane są nowoczesne rozwiązania, co daje gwarancję bezpieczeństwa pracy. Część wentylacyjna tych urządzeń wykonana jest z przezroczystego tworzywa, które chroni przed gwałtownymi reakcjami oraz tworzy warstwę ochronną przed wydostawaniem się szkodliwych i niebezpiecznych zapachów.

W naszej ofercie znajdą Państwo różne modele dygestoriów, zróżnicowane pod względem właściwości technicznych oraz materiału wykorzystanego do ich produkcji Obecnie, nasz asortyment obejmuje dygestorium laminowane – dostosowane do agresywnych substancji chemicznych oraz dygestorium z blachy kwasoodpornej – zapewniające najwyższy poziom bezpieczeństwa, z blatem z wytrzymałej płyty ceramicznej, idealne do przeprowadzania niebezpiecznych prac. Wszystkie produkty wykonujemy zgodnie z projektem inżynierskim, opartym na obowiązującej normie Unii Europejskiej PN-EN 14175 oraz umożliwiające uzyskanie w laboratorium standardu pracy zgodnego z ISO 17025.

 

Charakterystyka techniczna dygestorium chemicznego

Każde dygestorium to urządzenie laboratoryjne, które standardowo wyposażone jest w:

  • wyciąg chemiczny,
  • zlewik ceramiczny,
  • dwa zawory i wylewki wody,
  • dwa gniazda elektryczne,
  • oświetlenie.

Wymagana ilość powietrza odciąganego z komory manipulacyjnej zależna jest od rozmiaru dygestorium. Dla dygestorium o szerokości 1200 mm zalecane zapotrzebowanie wynosi 530m3/h, a sprzęt o szerokości 1500 mm potrzebuje 730m3/h. Każde urządzenie możemy wyposażyć w przeszklone boki, system kontroli przepływu powietrza oraz kratownicę. Oferujemy Państwu możliwość doboru właściwego dygestorium do pozostałych mebli laboratoryjnych dostępnych w ofercie Polon Labor.

 

Dygestorium szkolne

Dygestorium szkolne to doskonała pomoc naukowa, dzięki której uczniowie mogą bezpiecznie obserwować przebieg różnorodnych reakcji chemicznych i fizykochemicznych. W salach chemicznych najlepiej sprawdzą się urządzenia z przeszklonymi bokami, dzięki którym duża grupa uczniów w bezpiecznych warunkach będzie mogła obserwować zachodzące reakcje. Wyciąg laboratoryjny możemy dostosować do indywidualnych potrzeb placówki zarówno pod kątem wymiarów, jak i dodatkowych akcesoriów.

 

Cena dygestorium

Cena oferowanych przez nas dygestoriów w praktyce zależy od wielu czynników, między innymi rozmiaru, rodzaju materiału czy wyposażenia dodatkowego. Profesjonalne, wytrzymałe i w pełni bezpieczne wyciągi chemiczne naszej produkcji to urządzenia laboratoryjne najwyższej jakości, które spełnią oczekiwania nawet najbardziej wymagających klientów. U nas jakość nie tylko idzie w parze z ceną – u nas jakość znacznie przewyższa cenę! Oferujemy wysokogatunkowe dygestorium chemiczne w atrakcyjnych cenach!

Dygestoria laboratoryjne
[Not a valid template]