Szafy ogniotrwałe

SZAFY OGNIOTRWAŁE

Szafy ogniotrwałe stanowią skuteczne zabezpieczenie dla różnorodnych substancji wykorzystywanych w laboratoriach. Dzięki nim w przypadku nagłej i nieprzewidzianej sytuacji, jaką jest pożar, nie stanowią one zagrożenia zarówno dla ludzi, zwierząt, jak i środowiska naturalnego. Specjalistyczne konstrukcje szaf ognioodpornych pozwalają na umieszczenie wszystkich substancji potencjalnie niebezpiecznych w przeznaczonych dla nich miejscach. Dodatkowo dają one możliwość zabezpieczenia ważnych dokumentów przed zniszczeniem. Ma to szczególnie duże znaczenie w przypadku laboratoriów prowadzących długoletnie badania, dla których ewentualna utrata dokumentacji stanowiłaby niebagatelną stratę.

SZAFKI OGNIOODPORNE – BEZPIECZEŃSTWO I ERGONOMIA

To, że nasze szafy ognioodporne są skuteczne, nie oznacza bynajmniej, że nie są wygodne w codziennym użytkowaniu. Wręcz przeciwnie charakteryzują się ponadprzeciętną ergonomią oraz wysokim poziomem estetyki, dzięki czemu doskonale pasują do pozostałych elementów wyposażenia każdego nowoczesnego laboratorium. To wysokiej jakości, bezpieczne produkty wykonane zgodnie z aktualnymi standardami europejskimi, które potwierdzają ich trwałość. Warto również dodać, że tego rodzaju szafki mają odpowiednią pojemność oraz wnętrza dopasowane do najczęściej stosowanych sprzętów laboratoryjnych, dzięki czemu każdy element wyposażenia znajdzie w nich swoje miejsce.

Szukasz nowoczesnych szafek ogniotrwałych do swojego laboratorium? Takich, które są nie tylko bezpieczne, ale również estetyczne? Zapraszamy na zakupy do Polon Labor!