Stoły laboratoryjne

Stoły laboratoryjne

Stoły laboratoryjne są nieodłącznym elementem wyposażenia każdej pracowni chemicznej lub medycznej. Stanowią podstawę dla dość masywnych blatów, na których prowadzone są najróżniejsze prace z użyciem substancji chemicznych. W laboratoriach o niewielkim metrażu zwykle stosowane są stoły przyścienne. Mogą zostać wyposażone w dowolną liczbę szafek podblatowych i szuflad, a także wzbogacone między innymi o stanowiska do mycia, oświetlenie lub instalacje elektryczne. Oferujemy również nadstawki stołów laboratoryjnych rozszerzające przestrzeń roboczą o dodatkowe szafki i półki. W większych laboratoriach często używane są stoły wyspowe, do których dostęp możliwy jest z każdej strony. Ten wariant również może zostać dostosowany do Państwa potrzeb i dowolnie rozbudowywany w przyszłości. Przygotowaliśmy trzy serie stołów, co pozwala nam stworzyć wyposażenie pomieszczeń laboratoryjnych dopasowane do Państwa wymagań. Zapewniamy fachowe doradztwo w zakresie aranżacji laboratorium.

Stelaż typu C

Serię C tworzą wysokiej jakości, nowoczesne i funkcjonalne meble metalowe. Zbudowane zostały w oparciu o tak zwany stelaż typu C, co umożliwia łączenie poszczególnych elementów nie tylko prostopadle, ale również w heksagonalne ciągi stołów roboczych. Meble przygotowujemy na wymiar, co zapewnia maksymalne wykorzystanie przestrzeni dostępnej w pomieszczeniu. Seria obejmuje meble łączone w ciągi robocze z nadstawkami instalacyjnymi, dygestoria, szafy na chemikalia, antywibracyjne stoły wagowe, szafy i szafki stojące oraz wiszące. Modułowa konstrukcja oferowanych przez nas mebli umożliwia przebudowę lub rozbudowę przestrzeni roboczej na potrzeby innych prac. Jest to bardzo uniwersalna seria znajdująca zastosowanie we wszystkich rodzajach laboratoriów.

 

Stelaż typu A Seria ta obejmuje meble wykonane w oparciu o stelaże typu A z malowanego proszkowo metalu. Fronty szafek podwieszanych oraz boki stelaży wykonane są z wytrzymałych płyt laminowanych. Stelaż typu A zapewnia największą stabilność podczas pracy z urządzeniami laboratoryjnymi. Meble mogą zostać połączone w prostopadłe ciągi robocze z nadstawkami instalacyjnymi, dygestoriami, szafami na chemikalia, stołami wagowymi oraz szafkami. Stoły mogą zostać wyposażone w armaturę laboratoryjną, a rodzaj blatu dobieramy do indywidualnych potrzeb Klienta. Z powodzeniem mogą zostać wykorzystane do wyposażenia każdego laboratorium.

 
Stelaż aluminiowy

W naszej ofercie znajduje się też seria aluminiowa obejmująca meble laboratoryjne, których konstrukcje stworzone zostały w oparciu o anodowane profile aluminiowe wypełnione płytami laminowanymi. Produkujemy szafy i szafki stojące oraz wiszące, zarówno z frontami pełnymi, jak i przeszklonymi.