Ile kosztuje dygestorium laboratoryjne?
Każde laboratorium po zaprojektowaniu i opracowaniu układu funkcjonalnego, musi zostać wyposażone w odpowiednio dobrane i bezpieczne urządzenia. Podczas ich wyboru liczy się nie tylko cena. Najważniejsza jest jakość, która decyduje o bezpieczeństwie korzystających z urządzeń laboratoryjnych osób. Ceny dygestoriów są dość zróżnicowane, co ma związek z ich właściwościami technicznymi, jednak i tutaj pozostaje wciąż istotna relacja jakości do ceny, która zawsze powinna iść w parze i nawet tańsze urządzenia powinny zapewniać pełne bezpieczeństwo użytkownika. Wyjaśniamy, od czego zależy cena dygestorium i na co warto zwrócić uwagę podczas zakupu urządzeń laboratoryjnych.
Dygestorium laboratoryjne – co to takiego?
W laboratoriach przeprowadzane są różnorodne badania, podczas których wydzielają się m.in. szkodliwe dla zdrowia opary. Z tego względu konieczne jest zaprojektowanie odpowiedniego systemu zbilansowanej wentylacji, którego niezbędnym uzupełnieniem są wyciągi laboratoryjne, czyli dygestoria laboratoryjne. Pozwalają one na efektywne usuwanie oparów substancji chemicznych, drażniących zapachów oraz pyłów powstających na stanowisku pracy laboranta. Dygestorium laboratoryjne to komora wentylacyjna w postaci specjalnie zaprojektowanej, przeszklonej oraz odpowiednio wyposażonej szafy. Dostęp do dygestorium umożliwia podnoszona przednia szyba, która pozwala na komfortową pracę i jednocześnie chroni laboranta przed działaniem szkodliwych związków. Dygestorium wyposażone może być m.in. w wyciąg chemiczny, zlewik (odpływ), oświetlenie przyłącza prądu i gazów, a także odpowiednią automatykę. Na rynku dostępne są dygestoria stacjonarne, czyli podłączane do kanału wentylacyjnego oraz urządzenia mobilne.
Jaki jest koszt zakupu dygestorium laboratoryjnego?
Cena dygestorium zależy m.in. od jego przeznaczenia, materiałów konstrukcyjnych i wykończeniowych, z których zostało wykonane oraz zastosowanych rozwiązań technologicznych, w tym w coraz częściej pojawiąjącej się automatyki i dodatkowego wyposażenia. Nie bez znaczenia i wpływu na cenę są też rozmiary komory, dobierane indywidualnie w zależności od potrzeb i charakteru prac. Możliwość dostosowania rodzaju oraz wyposażenia dygestorium laboratoryjnego do indywidualnych potrzeb, a także specyfiki pracy to gwarancja bezpieczeństwa ludzi i często wrażliwego sprzętu kontrolno-pomiarowego, wykorzystywanego w procesach badawczych. Z tego względu podczas zakupu dygestorium trzeba zwrócić uwagę nie tylko na jego jakość i cenę, ale także na możliwość dopasowania wyciągu laboratoryjnego do jego zastosowania i często bardzo indywidualnych potrzeb użytkownika. W tym przypadku nie ma miejsca na kompromisy, bo jedynie optymalnie dopasowane do specyfiki badań i analiz dygestorium zapewni pełne bezpieczeństwo pracy. Oferujemy najwyższej jakości, nowoczesne dygestoria laboratoryjne w konkurencyjnych cenach. Nasze rozwiązania są konstrukcyjnie przemyślane i zoptymalizowane przez lata doświadczeń i współpracy z wymagającymi użytkownikami. Zapewniamy możliwość doboru rozwiązań idealnie dostosowanych do Państwa indywidualnych potrzeb, a przy tym jesteśmy otwarci na sugestie i uwagi, dzięki czemu sprzęt laboratoryjny będzie zapewniał pełne bezpieczeństwo oraz odznaczał się wysoką funkcjonalnością i ergonomią użytkowania.